Skip to main content

Yra keletas būdų, kaip palengvinti kančias ir netgi gauti naudos.

Intravertams nereikia triukšmingos kompanijos, jie atsipalaiduoja vieni arba su artimais draugais. Tačiau socialiniai renginiai, vakarėliai ir šventės su minia žmonių niekur nedingo, ir kad ir kaip introvertas stengtųsi, kai kuriuose vis tiek tenka dalyvauti. Štai keletas patarimų, kaip išgyventi triukšmingą vakarėlį su daugybe žmonių ir pokalbių ir negauti iš to tik neigiamų emocijų.

Žinokite, kada prasideda blogiausia

Socializacija yra neišvengiama ir visiškai normali, net ir intravertams. Kad ir kaip ten būtų, yra situacijų, kurios bus naudingos intravertams, o kitų galima išvengti nieko neprarandant.

Ko galite išvengti

  1. Savaitiniai susitikimai bare arba kavinėje. Vyrauja klaidinga nuomonė, kad lankytis perpildytuose baruose yra labai smagu ir šaunu, tačiau galite išvengti tokių susibūrimų ir geriau išnaudoti savo energiją.
  2. Nepažįstamų žmonių vestuvės, vakarėliai ir kiti renginiai. Eiti į geriausio dėdės dėdės vestuves kai kuriems yra labai šaunu ir smagu, bet jei esate intravertas, galite vengti tokių linksmybių ir niekas neįsižeis (žinoma, jei jums nereikia lydėti kito intraverto, kuriam be jūsų būtų labai blogai).
  3. Išeiti susitikti su naujais žmonėmis. Jei esi vienišas ir tai tave užklupo, turi išeiti susitikti su potencialiais draugais. Jei nuspręsite tai padaryti, puiku, nes susitikti asmeniškai yra geriau nei nuolat bendrauti internetu. Tačiau jei nesate pasirengę susitikti ir užmegzti naujų pažinčių, niekas jūsų neverčia to daryti. Atidėkite šią akimirką tiek, kiek reikia.

Ko negalite išvengti

  1. Darbo renginiai, vakarėliai ir susitikimai nėra jūsų asmeninio gyvenimo dalis, todėl turėsite bendrauti su darbuotojais, net jei jie jums ir nelabai patinka. Žinoma, galbūt dirbate profesijoje, kuri nesusijusi su bendravimu, tačiau jei dirbate komandoje, be bendravimo bus beveik neįmanoma siekti karjeros.
  2. Ypatingi artimų draugų ir šeimos narių renginiai yra būtini. Nesvarbu, ar tai būtų jūsų sesers vestuvės, geriausio draugo gimtadienis, ar kokios nors svarbios datos minėjimas su giminaičiais, privalote dalyvauti. Kiekvienas žmogus turi socialinę pareigą, net jei kartais tai atrodo kaip išbandymas.
  3. Jūsų asmeniniai reikšmingi įvykiai. Žinoma, galite nieko nedaryti, susirinkti draugus ir nerengti triukšmingo vakarėlio. Tačiau nėra taip, kad jūsų draugai nenorėtų ko nors dėl jūsų padaryti. Jei vakarėlį organizuojate patys, bent jau galite kontroliuoti jo dydį ir formatą, o tai yra privalumas.Taigi, nepaisant to, kad nemėgstate triukšmingos kompanijos, vis tiek yra įvykių, kurių negalite išvengti. Štai keli būdai, kaip dėl to nesinervinti, bet ir pasilinksminti.

Sugalvokite tikslą

Atrodo, kad tikslai nelabai dera su vakarėliais, bet jei vis dėlto nemėgstate triukšmingų susibūrimų, atlikite keletą užduočių ir turėsite bent šiokį tokį bendravimo jausmą.

Pavyzdžiui, jei einate į įmonės vakarėlį norėdami populiarinti savo karjerą, stenkitės bendrauti su žmonėmis, kurie gali padėti tai padaryti. Jei einate į draugo gimtadienio vakarėlį, skirkite jam daug dėmesio, o jei norite paįvairinti savo socialinį ratą (arba jį pradėti), pasirinkite patraukliausius nepažįstamuosius ir pabandykite su jais bendrauti.

Turėdami konkretų tikslą, galėsite aiškiai suprasti, kodėl atsidūrėte šioje baisioje vietoje. Dar svarbiau – tai padės jums išlikti susikaupusiems.

Triukšmingoje minioje intravertus užpuola per daug išorinių dirgiklių, kurie juos klaidina ir verčia jaustis nelaimingais. Jei sugalvosite konkretų tikslą, jūsų smegenys bus sutelktos į jo įgyvendinimą, o garsi muzika, šviesos ir pokalbių triukšmas nebus tokie pastebimi ir erzinantys.

Būkite ramūs prieš ir po vakarėlio

Kodėl ekstravertai taip mėgsta triukšmingus susibūrimus ir vakarėlius? Nes jie pasipildo iš bendravimo su kitais žmonėmis ir nuolatinio išorinių dirgiklių srauto. Kita vertus, intravertai atgauna energiją vienatvėje, bet ją iššvaisto visuomenėje.

Prieš eikvodami energiją bendravimui ir naujų pažinčių užmezgimui, pirmiausia turite jos įgyti. Prieš renginį pasistenkite kurį laiką pabūti vieni ir užsiimti mėgstama veikla: paskaityti knygą, pasiklausyti muzikos ar pažiūrėti mėgstamo serialo epizodą.

Po vakarėlio taip pat stenkitės rasti laiko mėgstamai veiklai, kad atgautumėte jėgas, ir neplanuokite jokios visuomeninės veiklos kitai dienai. Jei negalite to išvengti, stenkitės iš vakarėlio išeiti anksčiau, kad prieš eidami miegoti turėtumėte kelias ramias valandas.

Tai ne tik padės jums pailsėti ir atsigauti, bet ir pakeisti požiūrį į triukšmingus susibūrimus ir vakarėlius. Juk jei po renginio grįšite namo be įprastos depresijos ir nuovargio, tikėtina, kad kito renginio lauksite su nekantrumu, o ne jo bijosite.

Raskite vietą, kur galėtumėte atsipalaiduoti

Tarkime, prieš vakarėlį esate kupinas energijos, bet tai nereiškia, kad jos tikrai užteks visam renginiui. Taigi, atvykę į renginio vietą, susiraskite “saugų prieglobstį”, kur galėtumėte pasislėpti ir kartais atsikvėpti. Tai gali būti virtuvė, vonios kambarys, balkonas ar net automobilis.

Kelios minutės vienumoje padės jums pailsėti nuo išorinių dirgiklių, kurie taip veikia intravertus.

Dar lengviau, jei esate savo vakarėlyje. Čia jums nereikia ieškoti vietos poilsiui, o pasirūpinti ja patiems. Pavyzdžiui, balkoną arba miegamąjį paverskite specialia vieta intravertams, kur jūs ir panašaus elgesio žmonės galėsite pailsėti.

Kartu su draugais įsitraukite į naują socialinę erdvę

Ne visi intravertai yra drovūs, bet vis dėlto šis asmenybės tipas dažnai susiduria su tam tikromis socialinėmis problemomis, ypač bendraujant su naujais žmonėmis. Jei negalite su kuo nors tiesiog susipažinti, jums gali padėti draugai.

Pavyzdžiui, paprašykite draugo ekstraverto pradėti pokalbį su nauju žmogumi, o tada prie pokalbio galite prisijungti ir jūs. Arba dar kitaip: galite pradėti pokalbį su draugu, o paskui į diskusiją įtraukti nepažįstamus žmones.

Paklauskite prie jūsų priėjusio nepažįstamojo ar kito asmens, kuris klausosi jūsų pokalbio, ką jis apie tai mano. Taip galėsite kalbėti jus dominančia tema, o tai introvertui yra daug patogiau nei pokalbiai apie nieką.

Neblogai, jei turite keletą draugų ekstravertų. Jie nėra linkę ilgai sėdėti vienoje vietoje ir nuolat bendrauti su viena žmonių grupe, bet keliauja iš vienos kompanijos į kitą, užmegzdami naujas pažintis.

Visada galite pasinaudoti šia galimybe bendrauti su naujais žmonėmis arba pabėgti nuo žmonių, kurių nemėgstate. Pavyzdžiui, suprantate, kad įstrigote su žmogumi, kurio nemėgstate. Paprasčiausiai sakote, kad jums reikia pabendrauti su draugu X. Išeikite, ieškokite jo, kalbėkitės su juo ir, beje, su visais kitais tuo metu buvusiais šalia.

Priimkite pokalbius kaip gyvenimo dalį

Mažai tikėtina, kad susipažinsite su naujais žmonėmis be atsitiktinių pokalbių. Suprantama, kad galite valandų valandas kalbėti jus dominančiomis temomis, tačiau dauguma žmonių pasakytų, kad tai nuobodu.

Smulkūs pokalbiai suartina žmones, kurie yra gana toli vienas nuo kito: kas jums dirba, kur gyvenate, ką pažįstate, ką manote apie kokį nors įvykį ir pan. Visa tai reikia aptarti prieš pereinant prie įdomesnių temų.

Nėra vienos universalios priemonės, kuri padėtų gerai vesti šiuos pokalbius, tačiau turite pripažinti jų būtinybę. Atminkite du dalykus, kurie padės jums lengviau priimti šiuos pokalbius:

  1. Žmonės jumis domisi. Galite manyti, kad žmonėms nerūpi, kas esate ir ką veikiate, ir kad jie tiesiog yra mandagūs. Kartais taip gali būti, bet ne visada. Dažniau žmonės tikrai domisi, kai klausia apie jūsų darbą ar pomėgius, ypač jei turite ką nors bendro.
  2. Gaunate tai, ką duodate. Iš vakarėlio gausite tai, ką į jį įdėsite. Galbūt teks nemažai padirbėti, kad priverstumėte save susitikti su naujais žmonėmis, bet galiausiai nustebsite, kiek daug naujų pažinčių ir malonios patirties iš to gausite. Jei kas nors nenori su jumis kalbėtis, tai ne jūsų kaltė. Padarėte viską, ką galėjote.
    Jei nemanote, kad jau sutikote visus įdomius pasaulio žmones ir turite jų tiek, kad užtektų visam gyvenimui, verta susipažinti su kuo nors kitu.

Tikriausiai sutiksite bent vieną įdomų žmogų. Svarbiausia, kad tas žmogus taip pat nori, jog jį surastumėte, o pokalbis – tai tik būdas susipažinti ir sužinoti, kad vienas kitam patinkate.

Sugalvokite atsarginį planą

Jei jūsų energijos atsargos sparčiai senka ir jaučiate, kad reikia atsipalaiduoti, versti save kalbėti toliau nėra malonu.

Tačiau taip gali būti, jei, pavyzdžiui, naudojatės vienu automobiliu su draugais. Jei tai jūsų automobilis, negalite išvažiuoti jų nepasiėmę. Tai nebus draugiška, sugadinsite jų linksmybes ir tikriausiai sugadinsite savo santykius.

Jei tai draugo automobilis, taip pat nėra labai smagu. Todėl geriausia iš anksto išsiaiškinti, kaip grįšite namo, kad galėtumėte tai padaryti bet kada, kai tik panorėsite.

Neaišku, ar išeisite iš vakarėlio anksčiau už kitus, bet kai išeisite, jausitės labiau pasitikintys savimi.