Skip to main content

Ką daryti per pertrauką, kad gyvenimas būtų šiek tiek geresnis.

1. Skaičiavimas mintyse

Spręsdami matematikos pavyzdžius be skaičiuotuvo lavinsite dėmesį, atmintį ir koncentraciją, be to, tai pravers ir kasdieniame gyvenime. Per 10 minučių galite išmokti apskaičiuoti arbatpinigius, dalyti iš penkių ar atimti iš 1000.

2. Greitai įsiminti informaciją

Yra specialių metodų, padedančių lengviau ir geriau mokytis. Jie naudingi suaugusiesiems, kurių įsiminimo įgūdžiai pamažu silpsta, ir padės lengviau mokytis studentams ir mokiniams.

3. Naudokite sparčiuosius klavišus

Tai labai palengvina darbą kompiuteriu ir taupo laiką. Per 10 minučių galite įsiminti pagrindinius sparčiuosius klavišus arba išmokti keletą naujų.

4. Naudokite išplėstinę paiešką internete

Specialūs operatoriai, kuriuos reikia įvesti į paieškos laukelį kartu su užklausa, nustato paieškos sąlygas ir leidžia greičiau ir tiksliau rasti reikiamą informaciją. Neabejotinai naudinga jūsų darbe. Susipažinkite su šiomis paieškos galimybėmis su “Google” ir “Yandex” ir iš karto jas išbandykite.

5. Kaip užsirišti kaklaraištį.

Žinoti, kaip jį surišti bent vienu būdu, vieną dieną pravers. Įsivaizduokite, kad vėluojate į verslo susitikimą ar šventinę vakarienę ir neįsivaizduojate, ką daryti su tuo prakeiktu kaklaraiščiu. Žinoma, galite nusipirkti ir modelių su elastine juostele, tačiau tai dažnai pastebima ir atrodo lengvabūdiškai ar net vaikiškai. Taigi praktikuokitės – tai ilgai neužtruks.

6. Atidaryti spynas be rakto

Tikėtina, kad jums neužtruks 10 minučių, kol išmoksite atidaryti sudėtingą spyną. Tačiau verta iš anksto pasipraktikuoti ant vidinių durų, kad nereikėtų improvizuoti reikiamu momentu. Pavyzdžiui, jei užrakintame kambaryje rasite vaiką arba įjungtą lygintuvą.

7. Ugnies užkūrimas

Išmokite tai daryti keliais būdais. Pavyzdžiui, naudodami skardinę, maistinę foliją arba bateriją.

8. Ką nors išmatuoti naudojant savo kūną

Pasiruoškite situacijai, kai po ranka neturėsite liniuotės ar matavimo juostos. Iš anksto išmatuokite, pavyzdžiui, atstumą tarp rodomojo piršto ir nykščio, viduriniojo piršto ir alkūnės arba pėdos ilgį, kad nereikėtų pasikliauti vien žvilgsniu.

9. Gražiai susiriškite šaliką

Per 10 minučių galite išbandyti keletą įdomių šaliko rišimo būdų ir paįvairinti savo išvaizdą.

10. Suprasti drabužių etikečių simbolius

Kiekvieno audinio etiketėje esančios priežiūros instrukcijos pateikiamos piktogramų pavidalu. Daugelis žmonių jų nepaiso, ir ne veltui: netinkamai prižiūrimi drabužiai greičiau susidėvi. Žinokite, ką reiškia visos piktogramos, ir tegu jūsų mėgstami drabužiai tarnauja ilgiau.

11: greitai ir tvarkingai sulankstykite drabužius

Yra daug efektyvių būdų, kaip per kelias sekundes sulankstyti drabužius, kad jie nesusiglamžytų ir užimtų mažiau vietos jūsų spintoje. Ir turėsite tvarkingesnę spintą be vargo pertvarkydami drabužius.

12. Batų raištelių rišimas per kelias sekundes

Visai ne toks nenaudingas įgūdis, kaip atrodo. Įsivaizduokite, kiek laiko, o kartais ir nervų, paprastai sugaištate įprastam batų raištelių rišimui. Tiesiog išbandykite šį greitą metodą.

13. Origami lankstymas

Mokėjimas lankstyti popierines figūras neatrodo pats naudingiausias įgūdis. Tačiau popieriniai gyvūnai, gėlės ar žvaigždės vieną dieną padės pralinksminti save ir mylimą žmogų, užglaistyti konfliktą, užimti vaiką ar papuošti dovanų pakuotę.

14. Atsikratykite streso

Apsvarstykite įvairias atsipalaidavimo technikas – pavyzdžiui, kvėpavimo ar raumenų atpalaidavimo – ir jas išbandykite. Nustatykite tas technikas, kurios padeda atsipalaiduoti būtent jums – kritiniu atveju arba po įtemptos dienos šis įgūdis bus labai naudingas.

15. Mankšta darbo vietoje

Biuro darbuotojai dažnai kenčia nuo nugaros, pečių ir kaklo skausmų. Susiraskite keletą pratimų ir nedelsdami juos atlikite. Pasistenkite juos įsiminti ir paversti kasdiene veikla – kad nemalonūs pojūčiai jūsų nevargintų.

16. Sumažinkite akių nuovargį

Akių gimnastika ypač naudinga, jei dirbate kompiuteriu. Išmokite ir išbandykite pratimus, kurie mažina akių nuovargį ir ilgainiui taip pat padeda išsaugoti regėjimą.

17. Greitai užmigsite

Įgūdis, kuris gali padėti susidoroti su nemiga, užmigti po skrydžio į kitą laiko juostą ar ilgos kelionės metu. Išbandykite greito užmigimo techniką. Net jei ji nepavyks iš pirmo karto, tai vis tiek puikus būdas atsipalaiduoti.