Skip to main content

Medikai pastebi, jog šiandieninis žmogus vis aktyviau domisi savo ir šeimos sveikata. Tokia tendencija išties džiugina. Vadinasi,  jūsų namuose tikrai galima rasti termometrą. Daugelis dar tikriausiai prisimena gyvsidabrio termometrus. Džiugu, kad šiuolaikinės technologijos leidžia temperatūrą pamatuoti, patogiai, greitai ir saugiai. Be abejonės, tai – bekontaktis termometras.

Priežastys, kodėl verta rinktis bekontaktį termometrą

Pagrindinė priežastis ta, jog nereikia liesti žmogaus odos. Tai labai patogu, kai serga kūdikiai, senyvi žmonės arba itin prisilietimams jautrūs ligoniai. Dažnai tokiems ligoniams temperatūrą tenka matuoti naktį ir net kelis kartus. Galimybę tą padaryti neprikeliant ligonio – didelis privalumas.

Galimybė matuoti temperatūrą net keliems žmonėms, neliečiant jų odos, yra labai aktualus, kai visame pasaulyje vis dar siaučia koronaviruso pandemija. Juk ateina ruduo, kuris pranašaują naują ligos bangą, tad pasisaugoti – labai aktualu.

Galiausiai – tokio termometro nereikia nei plauti, nei dezinfekuoti. Arba tą padaryti galima labai greita  – labai greitai – tiesiog nuvalant antgalį dezinfekcine servetėle.

Kokius bekontakčius termometrus siūlo mūsų rinka?

Medikamentinių priemonių gamintojai siūlo gana platų bekontakčių termometrų asortimentą. Iš pirmo žvilgsnio, šie termometrai pirmiausia skiriasi išvaizda ir kaina. Be abejonės, didesnė kaina padidina galimybę nusipirkti kokybiškesnį galinį. Tačiau tai tikrai nėra pagrindinis kriterijus.

Kalbant apie termometro formą, tai gali būti ir  visai svarbu. Jeigu temperatūrą matuosite retai, tuomet ta forma didelės reikšmės neturės. Tačiau jeigu bekontaktis termometras jūsų rankose bus gana dažnai ir naudojamas daugeliui žmonių, tuomet jis turi būti patogus jūsų rankai.

Atkreipkite dėmesį ir į papildomas termometrų savybes. Šiandien galima nusipirkti gaminius turinčių garsinius signalus, įspėjančius apie per didelę temperatūrą arba termometrus su ekranu. Šie matuokliai paprastai  turi vidinę atmintį, kuri gali atsiminti nuo kelių iki keliasdešimt paskutinių matavimų. Tai tikrai yra be galo  naudinga, jei ilgesnį laiką prireikia sekti temperatūros svyravimus arba fiksuojant statistinius duomenis.

Žinoma, kad ir kokie išmanūs yra šie termometrai, jie turi savų naudojimo taisyklų. Jeigu norite, kad temperatūra būtų pamatuota itin tiksliai, luktelėti apie pusę valandos po aktyvios fizinės veiklos, maudynių duše, valgymo ar kitokių veiksmų. Pasistenkite, kad kakta ar rankos  nebūtų prakaituotos ar itin suteptos.