Skip to main content

Dizaineriai pasakoja, kaip suprojektuoti modernų vonios kambarį ir ko tam reikia. Pasirinkome tendencijas, kurios yra praktiškos ir funkcionalios visam gyvenimui ir neišnyks po metų, bet bus aktualios dar ilgai.

1. Vonios kambarys – SPA erdvė

Vonios kambariai vis labiau panašėja į gyvenamuosius kambarius, kuriuose norisi praleisti laiką, atsipalaiduoti po dienos darbų ir atgauti jėgas. Vonios kambario dizaineriai neapsiriboja vien tik furnitūra ir įranga, bet žvelgia ir į vonios kambario užkulisius. Vonios kambarių interjerui sugalvokite neįprastus sprendimus, kruopščiai pasirinkite apdailos medžiagų tekstūrą, paįvairinkite apšvietimą.

Ksenija Šabalina, interjero dizainerė

Pastaraisiais metais tapo madinga vonios kambarį paversti SPA erdve. Klientai nori, kad vonios kambarys būtų vieta, kurioje jie gali praleisti daug laiko, atsipalaiduoti ir pailsėti po darbo, o ryte pasisemti energijos. Vonios kambarys nebėra tik vieta, kur galima įeiti, nusiprausti ir išeiti.

Vonios kambaryje galima pamatyti pufų, taburečių, staliukų, žvakių, sienų dekoro – visko, kas padeda sukurti jaukią ir atpalaiduojančią atmosferą.

Svetlana Skvorcova, interjero dizainerė, namų tvarkytoja

Sienų dekoras yra ne tik miegamajame ir svetainėje, bet ir vonios kambaryje. Abstraktūs plakatai ir Henri Matisse’o paveikslų stiliaus plakatai, juodai balti paveikslai padarys erdvę įdomesnę, “daugiasluoksnę”, “brangesnę”.

Sienų dekoras – tai detalė, kuri iš karto paverčia vonios kambarį iš utilitaraus pobūdžio į atskirą patalpą, paverčia jį unikaliu ir įsimintinu. Paprasta, bet veiksminga dekoravimo gudrybė – sienų dekoras.

2: Artumas gamtai

Tvaraus ir atsakingo gyvenimo tendencija nėra nauja, tačiau ekspertai prognozuoja, kad ji dar ilgai mus lydės ir tik populiarės. Interjero dizaineriai vis dažniau naudoja natūralių spalvų paletę ir natūralias medžiagas.

Maria Kozlova, interjero dizainerė

Esu įsitikinęs, kad akmens raštų tendencija dar ilgai išliks aktuali. Jis kelia asociacijas su gamta, o didmiesčių gyventojams būtent to ir reikia.

Miestiečiai vis labiau ilgisi gamtos, ypač kai pandemijos metu buvo priversti sėdėti vieni. Dabar žalieji augalai taip pat gali ir turi būti naudojami vonios kambariui papuošti.

Svetlana Skvorcova, interjero dizainerė, namų tvarkytoja

Laimingi vonios kambario langų savininkai tikrai turėtų pasinaudoti “miesto džiunglių” tendencija. Vonios kambaryje esantys žalumynai yra išraiškingi, o augalai mažina streso lygį ir teigiamai veikia nuotaiką.

Vonios kambaryje su langu rinkitės bet kokį augalą, kuris gali toleruoti aukštą drėgmės lygį: paparčius, falenopsį ir kitas orchidėjas, spatifilus, dracenas, jukas, chamaedorėjos palmes.

Net jei vonios kambaryje nėra lango, svajonė apie “džiungles” gali tapti realybe naudojant fitolentes arba dienos šviesos lemputes. Tokiems kambariams tinka šie paparčiai, fikusai, difenbachijos, mažalapės gebenės, chlorofitai, monsteros.

3. Funkcinis minimalizmas

Darbas, internetas ir socialinė žiniasklaida – žmonės yra nuolat perkrauti informacija, todėl namuose jie nori nuo visko atsiriboti ir atsipalaiduoti. Todėl interjero dizaine vyrauja minimalizmo tendencija – vienas iš būdų sumažinti vizualinį triukšmą. Vietoj ekstravagantiškų sprendimų geriau orientuotis į paprastumą ir funkcionalumą, rinktis laisvą erdvę, malonias tekstūras ir glaustas formas, o ne dekorą ir tūrį.

Julija Maganova, interjero dizainerė

Mažiausiai detalių, daugiau smulkių linijų, glaustumas ir paprastumas. Baldai ir santechnikos prekės turėtų būti integruotos, turėtų būti akcentuojamos medžiagos, o masto ekonomijos neturėtų būti. Toks požiūris leidžia sukurti modernų interjerą, kuris jums nepabosta.

4. Plytelių maišymas su dažais arba tapetais

Anksčiau buvo manoma, kad vienintelis teisingas sprendimas yra išklijuoti visą sieną nuo grindų iki lubų. Šiandien šio stereotipo atsisakoma ir, pasak profesionalų, kuo toliau nuo jo. Vonios kambario interjere dabar vis dažniau pasirenkamas dažų ir plytelių derinys, o kai kuriais atvejais apdailoje galima pamatyti tapetų. Tapetai pasirenkami kaip akcentas, su netikėtais raštais arba sodrių atspalvių.

Olga Ananyina, interjero dizainerė

Vonios kambario apdailai vis dažniau pasirenkami dažai. Tai nereiškia, kad dizaineriai visiškai atsisako plytelių, kurios paprastai naudojamos ten, kur yra tiesioginis vandens poveikis.

Toks derinys taip pat taupo grindų plotą, todėl klientai gali sau leisti rinktis brangesnes ir įdomesnes plyteles, nes jų nereikia tiek daug.

5. Spalvotos santechnikos prekės

Juodai balti maišytuvai, dušo galvutės ir kiti elementai puikiai atrodo moderniuose, minimalistiniuose interjeruose. Rinkitės lakoniškus matinių tekstūrų modelius, be pernelyg didelių išlenkimų, su lygiomis linijomis. Chromuotas vandentiekis naudojamas retai. Maišytuvai dažniau montuojami į sieną arba stalviršį.

Julija Maganova, interjero dizainerė

Viena iš ryškiausių vonios kambario interjero tendencijų – matinės spalvos santechnikos gaminiai. 2021 m. dažniau buvo renkamasi juoda furnitūra, o 2022 m. žadama, kad bus populiari balta furnitūra. Beje, net ir plonos linijos yra aktualios vonios kambario dizainui – ploni klozetų stalviršiai, kriauklių apvadai ir vonios. Visa tai padeda sukurti lengvesnį ir erdvesnį interjerą.

6. Laisvai pastatomos vonios ir atviri dušai

Laisvai pastatoma vonia visada stilinga, todėl interjeras atrodo kaip prabangiame viešbutyje. Tačiau dizaineriai vieningai sutaria: tokią vonią galima naudoti tik tuo atveju, jei bute yra ir dušo zona.

Dizainerė Kira Šavanova, biuras “Susha

Jei vonia yra laisvai pastatoma, verta atkreipti dėmesį į suapvalintų formų modelius. Tačiau tai labiau susiję su atsipalaidavimu nei su kuo nors kitu. Praustis po dušu laisvai pastatomoje vonioje būtų labai nepatogu, todėl turėsite nusiprausti po visaverčiu dušu.

Kita tendencija – dušai, maksimaliai integruoti į interjerą. Tokiais atvejais dušo padėklas turėtų būti minimalaus aukščio arba įmontuotas į grindis po plytelėmis. Reikėtų pasirinkti korpusą su nedideliu įrangos kiekiu, kad susidarytų įspūdis, tarsi jos visai nebūtų.

Maria Kozlova, interjero dizainerė

Jei renkatės dušo patalpą, dėklą geriau gaminti pagal “statybos versiją”, kai statybininkai patys iš rekomenduojamų medžiagų pagamina dugną ir kraštus ir dušą išklijuoja plytelėmis. Prie tokio dušo padėklo turi būti pritvirtintas stiklinis gaubtas – surenkamas arba gaminamas pagal užsakymą.

Dušo padėklas taip pat gali būti tiekiamas kaip surenkamas akrilinis dušo padėklas. Arba pagaminkite jį pagal užsakymą iš bet kokios formos, dydžio ir spalvos dirbtinio akmens. Ir geriau pamirškite paruoštą dušo kabiną – tai pasenęs sprendimas, vizualiai gadinantis interjerą.

7. Viršutiniai ir į stalviršius integruoti praustuvai

Praustuvai tapo svarbiu šiuolaikinio vonios kambario interjero elementu. Populiariausi yra praustuvai, kuriuos galima pritvirtinti prie stalviršio jo neįkalant. Tokie praustuvai gali būti apvalūs, neįprastų formų, bet pageidautina su užapvalintais kampais ir lygiomis linijomis.

Kitas madingas pasirinkimas – apvalūs ant grindų statomi praustuvai ir modeliai, integruoti į ilgą stalviršį. Pastarosios yra funkcionalesnės, ypač mažose erdvėse.

Ksenija Šabalina, interjero dizainerė

Per pastaruosius kelerius metus labai išpopuliarėjo viršutinės plokštės. Mano nuomone, jie tapo antraeiliais. Kita vertus, populiarėja į stalviršį integruoti praustuvai, kurie atrodo kaip vientisas elementas. Laisvai pastatomi praustuvai vis dar aktualūs, tačiau po jais negalima įrengti papildomų daiktų saugyklų. Todėl jos tinka dideliems vonios kambariams arba vonios kambariams, kuriuose nereikia laikyti daiktų.

8. Pakabinami baldai

Šiuolaikiniame vonios kambaryje svarbiausia – funkcionalumas ir patogumas. Taigi turėtumėte sutelkti dėmesį į praktiškus gyvenimo sprendimus, bet ne estetikos ir stiliaus sąskaita. Vietoj ant grindų stovinčių baldų vis dažniau renkatės ant sienos kabinamus baldus. Ant sienos pakabinama spintelė arba spintelė po kriaukle yra tokia pat erdvi, bet ne tokia talpi.

Catherine Petrovskaya, interjero dizainerė

Mano klientai pageidauja pakabinamų baldų. Interjere jis atrodo lengvesnis. Be to, ši konstrukcija palengvina valymą. Kalbant apie priekines jungiamąsias detales, norėčiau jų nenaudoti. Geriau su integruotomis rankenomis arba stumiama atidarymo sistema. Tačiau jei naudojate techninę įrangą, ji turėtų būti įdomi ir ypatinga.

9. Apvalūs ir ovalūs veidrodžiai

Dizaineriai eksperimentuoja ir stengiasi, kad vonios kambarys atrodytų jaukesnis ir “minkštesnis”. Jei tai veidrodis, jis turėtų būti apvalus arba ovalus, arba stačiakampis, bet užapvalintais kampais. Puikiai atrodo modeliai tvarkingais tamsiais rėmeliais arba medžio imitacija.

Svetlana Telegina, interjero dizainerė

Be vizualinio komponento, svarbu, kad veidrodis būtų funkcionalus ir gerai apšviestų veidą iš visų pusių. Tam padeda veidrodžio perimetre įmontuotas apšvietimas, didinamieji intarpai ir apsauga nuo rūko.

10. Keli apšvietimo scenarijai

Kuo daugiau apšvietimo scenarijų, tuo geriau. Vonios kambarys – ne išimtis. Be pagrindinio apšvietimo, pravartu atlikti lengvą apšvietimą, o pagrindinius priedus galite papildomai apšviesti akcentais.

Olga Ananyina, interjero dizainerė

Daugiapakopis apšvietimas ne tik suteikia patogumo, bet ir sukuria nuotaiką! Ryte šviesos srautas padeda pabusti. Atliekant grožio procedūras svarbu, kad veidrodis skleistų išsklaidytą ir tolygią šviesą į veidą. Švelni minkšta šviesa leidžia atsipalaiduoti vonios kambaryje vakare. Kartais pridedu ir naktinį apšvietimą – jis gali būti naudingas vaikams ir vyresnio amžiaus žmonėms.

Pagrindinių tendencijų santrauka

  • Minimalistinis: ką galite įmontuoti – įmontuokite, ką galite paslėpti – paslėpkite.
  • Rinkitės natūralias medžiagas ir natūralius atspalvius – jie greitai nepavargsta.
  • Patogu naudoti kelis apšvietimo scenarijus.
  • Laisvai pastatomos vonios yra gražios, tačiau mažame bute racionalu rinktis įmontuotą modelį arba pasidaryti dušo kabiną.
  • Dėl prie sienos pritvirtintų baldų interjeras atrodo lengvesnis, o valymas paprastesnis.
  • Sakykite “taip” apvaliems ir ovaliems veidrodžiams su apšvietimu, viršutiniams ir įmontuotiems praustuvams.
  • Rinkitės chromuotą arba spalvotą santechnikos įrangą. Geriausia rinktis juodai baltą, neperkrautą santechnikos įrangą.