Skip to main content

Kas yra distiliuotas vanduo

Tai vanduo, iš kurio išgarinus, atvėsinus ir kondensavus garus, išnyko dauguma mineralinių druskų, organinių medžiagų ir kitų priemaišų. Dėl to jis visiškai praranda skonį ir kvapą, o kai kuriems žmonėms atrodo tuščias.

Pagal GOST, distiliuotame vandenyje turi likti tik dešimtosios miligramo dalys amonio, chlorido, nitratų, sulfatų, kalcio ir cinko 1 dm³ ir šimtosios dalys aliuminio, geležies, vario ir švino. Įprastoje valgykloje šių medžiagų yra daug kartų daugiau.

Iš pradžių labai išgrynintas vanduo buvo naudojamas techniniais tikslais laboratorijose, tačiau ilgainiui jis tapo geriamuoju, ypač tose vietovėse, kur švaraus vandens trūksta.

Ar distiliuotas vanduo gali pakenkti sveikatai?

Distiliuotame vandenyje nėra nieko kenksmingo ir nieko naudingo. Jo naudojimo priešininkai mano, kad mineralinių medžiagų trūkumas gali turėti neigiamą poveikį sveikatai, ir šie nuogąstavimai yra pagrįsti.

Mineralai yra būtini normaliam visų sistemų ir organų funkcionavimui, o jų trūkumas gali sukelti osteoporozę, širdies ir kraujagyslių sistemos problemas ir kitas ligas.

Tačiau pagrindinis mikroelementų šaltinis yra maistas, o ne vanduo. Kol kas neaišku, ar pastarasis gali sukelti kalcio arba magnio trūkumą. Šiuo klausimu atlikta labai mažai mokslinių darbų.

Dviejų epidemiologinių tyrimų, kuriuose dalyvavo Kinijos moksleiviai, metu nustatyta, kad vaikai, kurie gėrė mažo druskingumo vandenį, prasčiau augo, turėjo nepakankamą kaulų tankį ir dažniau sirgo dantų ėduonimi.

Izraelyje atliktas epidemiologinis tyrimas parodė, kad geriant vandenį, kuriame mažai magnio, galima pakenkti suaugusiųjų sveikatai: padidėjo koronarinės širdies ligos rizika ir mirties tikimybė žmonėms, patyrusiems ūminį miokardo infarktą.

Kartu visi minėti moksliniai darbai neįrodo aiškaus ryšio tarp mineralinių medžiagų trūkumo vandenyje ir ligų atsiradimo. Faktas tas, kad sveikatos būklei gali turėti įtakos daug veiksnių ir ne į visus juos atsižvelgiama atliekant epidemiologinius tyrimus.

Pasaulio sveikatos organizacija taip pat pažymi, kad tyrimų apie kieto vandens naudą širdies sveikatai rezultatai yra prieštaringi ir neįrodo šio ryšio.

Ar saugu nuolat gerti distiliuotą vandenį?

PSO geriamojo vandens vadove teigiama, kad šiuo metu neįmanoma nustatyti, kiek mineralinių medžiagų turėtų būti geriamajame vandenyje, kad jis būtų naudingas.

Taigi darome išvadą, kad distiliuoto vandens žala neįrodyta, todėl jį saugu gerti nuolat.

Jei jūsų regione yra problemų dėl švaraus vandens, bet vis tiek bijote naudoti distiliuotą vandenį, galite naudoti atvirkštinio osmoso filtrus su papildoma išvalyto vandens mineralizacija. Arba galite pirkti mineralinį vandenį buteliuose.